Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri 31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Diseksiyon Laboratuvarlarında düzenlenecek II. MIPS Ankara Pelvik Taban Cerrahisi Kadavra Kursu‘na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Düzenlemiş olduğumuz kurs iki gün sürecek ve ilk gün pelvik anatomi ve Ürojinekolojik cerrahi uygulamaları içeren teorik bir sunum, ikinci gün ise tüm katılımcıların kadavra üzerinde birebir çalışma olanağı bulacağı pratik bir oturumdan oluşacaktır.

Sizler için taze donmuş kadavralarda özel olarak hazırlanmış pelvik diseksiyonlarda, ürojinekolojik cerrahi sırasında en korkulan komplikasyonların önlenmesi, tanınması ve yönetimine yönelik gözlem ve uygulama şansına sahip olacaksınız. Bu toplantımıza Ürojinekoloji’de çok önemli araştırmalara, yeniliklere ve kadavra çalışmalarına imza atmış Dr. Emanuel Delorme’u da davet ettik. Kadavra çalışmalarında pelvik cerrahi uygulamaları deneyimli eğiticilerimiz ve Dr. Emanuel Delorme’un eşliğinde yapacak ve bu esnada onlarla tartışma imkanı bulacaksınız.

Kadavra çalışmalarının verimli geçebilmesi ve katılımcıların her uygulamayı birebir yapabilmeleri için kadavra başına sınırlı sayıda kursiyer olacak şekilde katılım planlanmıştır. Önceki kurslarımızda aldığımız geri bildirimler ve edindiğimiz deneyimler doğrultusunda tekrar düzenlediğimiz MIPS Ankara Pelvik Taban Cerrahisi Kadavra Kursu’nun tüm katılımcılar açısından verimli ve faydalı geçeceği inancımızı vurgulayarak sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağımızı belirtir, saygılarımızı sunarız.

Kurs Başkanı
Prof. Dr. Fulya DÖKMECİ

%d bloggers like this: